Bahar Döneminde Hangi Ürünlerin Satışı Artar

  • Tarih |

Mevsim artık kıştan yaza doğru dönmeye başladı. Yağmurlar ve karlar yerine hafif ılık havalara bıraktı. Yaza doğru giden dönemde baharı yalayacağız. Peki bu mevsimde hangi ürünlerin satışı artar?

 

BAHAR DÖNEMİNDE HANGİ ÜRÜNLERİN SATIŞI ARTAR?

Kıştan yeni yeni çıkmaya başladığımız bu dönemde özellikle firmaların ellerinde bulunan stokların bir kısmı bu dönemde de satılır. Örneğin kışın satışı devam eden şemsiyeler bu dönemde de oldukça rağbet görmektedir. Kışın kar için satışı olan şemsiyeler bahar ile birlikte artan yağmurlar için de fazlaca tercih edilecektir.

 

Bahar döneminde yaza geçişin olduğu bahar sonu dönemde düğün, nişan ve kına organizasyonları artar. İşte bu dönemde satış yaptığınız mecralarda özellikle parti malzemesi çeşitlerini artırmanız gerekmektedir. Yine baharın son dönemlerinde okulların tatil zamanı yaklaştığı için mezuniyet programları da düzenlecektir. Yine bu programlara yönelik ürünler satışlarınızı artırır. Tüm Parti Malzemeleri İçin TIKLAYINIZ!

 

Güneş yüzünü göstermeye başladığında bizler hemen kendimizi dışarıya atmaya başlarız. Outdoor etkinlikler artar; yeşil alanlar dolup taşar. Bu sebeple özellikle kamp ürünleri, piknik malzemeleri gibi ürünleri müşterileriniz için sergilemelisiniz. Outdoor Ürünler İçin TIKLAYINIZ!

 

Bahar günleri başladığında insanlar ya yeni araba almaya gayret eder ya da araçlarına yaz bakımlarını yapmaya çalışır. Bu sebeple özellikle oto aksesurı satışı yapan yerler dükkanlarına çeki düzen vermeli; güneşlik, telefon tutucu, silicek gibi gerekli ürünleri bulundurmaya özen göstermelidir. Oto Aksuar Ürünleri İçin TIKLAYIN!

 

Hangi ürünü hangi kategoride ararsanız arayın en ucuzunu ve en kalitesini İstanbul Toptan Ticaret'te bulursunuz. Ayrıca tüm ürünleri 12 taksit ve Ücretsiz Kargo avantajları ile satın alabilirsiniz.